Herenteams 2020/2021

#

Captain: Tom Stassen

Team:Born1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Dave Linckens 3 3 ATIVU
2 Roger Wienen 4 5 ATIVU
3 Jos Kuijper 4 5 TC Born
4 Peter Wilmsen 4 4 ATIVU
5 Richard Dijkstra 5 5 LTV Stein
6 Maurice Brennenraedts 5 5 ATIVU
7 Bengt Verhoeven 5 4 Oirsbeek
8 Tom Stassen 3 4 ATIVU
9
10

 

#

Captain: Ralf Janssen

Team:LTV Stein1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Alexander Rasera 3 3 LTV Stein
2 Arjen Timmers 3 3 LTC Brunssum
3 Hans Stijnen 4 4 LTV Stein
4 Armand Willems 6 5 LTV Stein
5 Raymond De Schrevel 6 6 LTV Stein
6 Chris Brinkhof 6 5 LTV Stein
7 Ralf Janssen 5 5 LTV Stein
8 Roger Buskens 6 6 LTV Stein
9
10

 

#

Captain: Theo van der Leek

Team:TV ROSUS1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Ceriel Custers 6 5 TV ROSUS
2 Theo van der Leek 5 5 TV ROSUS
3 Peter Meuwissen 6 6 TVSO
4 Jerry Pawlicz 7 5 TC BICHT
5 Richard Savelkoul 6 5 TV ROSUS
6 Wolly Scharnigg 6 5 GTR
7 Raymond Walraven 5 5 TV ROSUS
8
9
10

 

#

Captain: Guido de Wildt

Team:Oriënt Boys1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Guido de Wildt 5 5 T.C. Oriënt
2 Marcel Maas 5 6 T.C. Oriënt
3 Tom Soons 6 6 B.R.Z.
4 Paul Dobbelsteijn 5 5 TPV De Dassenburcht
5 Cristophe Lebon 5 5 T.C. Oriënt
6 Ronald de Bruijn 6 5 Sittardse LTC
7 Freddy Jetten 4 4 T.C. Oriënt
8 Erik Schiphorst 5 4 TPV De Dassenburcht
9 Paul Schiphorst 5 4 TPV De Dassenburcht
10

 

#

Captain: Ludwig Lemmens

Team:Westerheide1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Ludwig Lemmens 6 6 TC Westerheide
2 Marcel Weckseler 8 5 TC Westerheide
3 Leon Kremer 4 6 TC Westerheide
4 Erwin Peeters 4 5 TC Westerheide
5 Roger Bijlsma 6 6 TV Simpelveld
6 Daniel Houben 4 4 TC Westerheide
7 Wim Markus 6 5
8
9
10

 

#

Captain: Remy Bemelmans

Team:TC Orient1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Remy Bemelmans 6 5 TPV de Dassenburcht
2 Jos Brasse 5 5 GTR
3 Joep Vandenbergh 6 4 SLTC
4 Marcel Lamers 3 3 GTR
5 Daniel Jongen 2 3 GTR
6 Rene Huizinga 4 3 LTV Stein
7 Roy Dreuning 5 4 TC Orient
8
9
10

 

#

Captain: Jeroen Bruinsma

Team:Urmond1

spsE spsD Hoofdklasse Poule:1
1 Lars Steinfeld 5 5 TC Kerkrade'54
2 Sacha Elzinga 6 5 LTC Urmond
3 Jeroen Bruinsma 5 5 TC Echt
4 Bart Mannheims 6 5 TPV de Dassenburcht
5 Bas van de Brink 5 5 TPV de Dassenburcht
6 Marcel Wilms 5 4 TC Echt
7
8
9
10